Koszyk

Regulamin

Regulamin sklepu

Właścicielem i prowadzącym sklep internetowy, działający pod adresem www.mintlabel.pl jest Blue Fashion, ul. Krańcowa 134, 97-500 Radomsko (zwanej dalej Sprzedającym), posiadająca NIP: 7722418741, REGON: 383096820.

Zasady działania sklepu internetowego Mint Label

Sprzedająca prowadzi sprzedaż towarów poprzez zorganizowany sklep internetowy za pośrednictwem sieci Internet. W sprzedaży znajdują się towary dostępne w ramach sieci dystrybucyjnej Mint Label.

Zamówienia towarów przyjmowane są przez: e-sklep pod adresem www.mintlabel.pl.

Sprzedaż prowadzona jest na odległość, drogą elektroniczną, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron i na zasadach określonych w Regulaminie.

Towary w sklepie internetowym są szczegółowo oznaczone. Na stronie internetowej znajdują się informacje o właściwościach towaru, jego cenie, materiale, z którego jest wykonany itp.

Klient zamawiając towar dokonuje jego wyboru, w sposób właściwy dla danej rzeczy, określając w szczególności rozmiar, kolor, a w razie potrzeby podając także inne specyficzne informacje oraz liczbę sztuk zamawianych towarów.

Sklep Mint Label zapewnia bezpieczeństwo i całkowitą prywatność. Wszystkie dane osobowe Klienta są wykorzystywane wyłącznie w procesie realizacji zamowienia i nie są udostępniane osobom niepowołanym. Podanie pełnych danych służy zapewnieniu najwyższej efektywności wykonania usługi.

Ceny na stronie podawane w złotych polskich są cenami brutto, zawierają podatek VAT. Do ceny towaru należy doliczyć koszt przesyłki, którego wysokość uzależniona jest od wybranej formy dostawy i płatności. Cena podana na stronie w chwili składania zamówienia jest ceną ostateczną, wiążącą Klienta. Po złożeniu zamówienia cena zamówionych towarów nie zmieni się, niezależnie od wprowadzonych przez Sprzedającą zmian cen lub rozpoczętych akcji promocyjnych lub wyprzedażowych;

Po złożeniu zamówienia, kupujący zobowiązany jest zrealizować płatność w ciągu jednego dnia roboczego. W przypadku nieodnotowania płatności, zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

Sprzedająca zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w sklepie internetowym, wprowadzania nowych towarów do sprzedaży, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian zgodnie z normami kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.

Wszystkie towary sprzedawane w sklepie internetowym są towarami dostępnymi. W wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku równoczesnego złożenia zamówienia na ten sam towar przez wielu Klientów, może zdarzyć się, że towar nie będzie dostępny. W takiej sytuacji Klient zostanie poinformowany o braku możliwości zrealizowania zamówienia. W opisie produktu udostępniana jest Klientom informacja o pełnym zakresie rozmiarów.

Sprzedająca w przypadku niemożności zrealizowania zamówienia ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia odstąpienia od umowy, bądź anulowania zamówienia, zwrócić Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

Dostawy zamówionego towaru realizowane są na terenie Polski jak i poza jej granicami.

Zamówienie zostaje przekazane do realizacji bezpośrednio po jego złożeniu – w przypadku przesyłki opłacanej przy odbiorze. W przypadku płatności online – po potwierdzeniu wpłynięcia należności na konto Sprzedającego. Jeżeli wybrany towar jest dostępny i nie ma innych przeszkód o których Klient został poinformowany,  pod wskazany adres zostanie on wysłany do Klienta w ciągu 2 dni roboczych, od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie Sprzedającego.

W przypadku wyboru jako formy płatności, płatności online (przelew lub płatność kartą płatniczą) realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpływie 100% należności za zamówienie na konto sklepu internetowego, od tego też momentu należy liczyć termin, w ciągu którego towar zostanie przekazany kurierowi.

Dostarczaniem zamówień zajmuje się firma kurierska UPS – przewidywany czas dostawy to jeden dzień roboczy od dnia następującego po nadaniu przesyłki. Całkowity termin realizacji zamówienia nie powinien przekroczyć 5 dni roboczych.

Informacje umieszczone na stronie internetowej sklepu www.mintlabel.pl nie stanowią oferty zawarcia umowy w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego.

Sprzedający zobowiązuje się do przekazania towaru kurierowi w terminie do 2 dni roboczych, od poprawnego złożenia zamówienia lub, w przypadku braku towaru lub niemożliwości zrealizowania zamówienia, do poinformowania Klienta o braku towaru lub niemożliwości zrealizowania zamówienia w takim terminie. Dni robocze liczone są od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem niedziel oraz dni uznanych ustawowo za wolne od pracy.

Koszt dostawy uzależniony jest od wybranego sposobu dostawy i płatności: przesyłka kurierem UPS.

Klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i zwrócić towar w terminie: 14 dni od daty sprzedaży.

Warunkiem uwzględnienia zwrotu jest złożenie przez Klienta, przed upływem w/w  terminu oświadczenia na piśmie – można to zrobić na przykład przez wydrukowanie i wypełnienie formularza odstąpienia od umowy, dostępnego w serwisie sklepu internetowego wraz z dowodem zakupu ( paragon). Odesłanie produktu nastąpić ma  na adres: Blue Fashion ul. Krańcowa 134, 97-500 Radomsko z dopiskiem,, Zwrot zamówienia”

Zwracany towar musi być w stanie niezmienionym, tj. musi posiadać oryginalne etykiety oraz nie może nosić jakichkolwiek znamion użytkowania jak również zapakowany ma być w oryginalne opakowanie w którym został dostarczony Klientowi lub inne kartonowe opakowanie zapewniające dostarczenie zwrotu w nieuszkodzonym stanie. W przypadku, gdy zwracana rzecz nie będzie w stanie do ponownej odsprzedaży, od kwoty zwrotu zostanie odjęta opłata za pralnię chemiczną. O naliczeniu opłaty Klient zostanie poinformowany indywidualnie poprzez wiadomość e-mail.

UWAGA: rzeczy zamawiane indywidualnie lub pod inne wymiary niż standardowo dostępne w sklepie internetowym nie podlegają zwrotowi

Klient otrzyma zwrot ceny za zwracany towar na konto, z którego dokonana została wcześniej płatność;

Każda rzecz kupiona w sklepie internetowym Mint Label może być reklamowana z zachowaniem odpowiednich terminów i warunków reklamacji jeśli posiada wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) stanowiącą o jej niezgodności z umową. Reklamację można złożyć drogą pocztową. Należy wskazać przyczyny reklamacji oraz informacje niezbędne do zidentyfikowania zamówienia. Do złożenia reklamacji może zostać wykorzystany formularz „Reklamacja” ( dostępny w serwisie internetowym),a następnie odesłać towar wraz z formularzem przesyłką opłaconą przez Klienta na adres:

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji złożonej drogą pocztową, Sprzedający wyśle do Klienta produkt pełnowartościowy (naprawiony lub nowy) w ciągu 14 dni, a gdy okaże się to niemożliwe (np. wyczerpany stan magazynowy), zwróci wartość wadliwego towaru. W przypadku uzasadnionej reklamacji, Klient otrzyma także zwrot poniesionych kosztów wysłania.

W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, towar zostanie odesłany na koszt Klienta wraz z informacją o niezasadności reklamacji.

Przesyłki wysyłamy w ciągu 48 h od chwili zaksięgowania wpłaty na naszym koncie, nie uwzględniając sobót, niedziel i świąt, wtedy termin dostawy może się nieznacznie przesunąć. Koszt dostawy jest jeden niezależnie od ilości zakupionych sztuk.

Czas i koszt dostawy różni się w zależności od miejsca dostawy.

  • Polska: wysyłka kurierem UPS z dostawą w ciągu 5 dni roboczych – 25 zł.
  • Unia Europejska: wysyłka pocztą z dostawą w ciągu 5-10 dni roboczych – 120 PLN / 25 EUR.
  • Świat: wysyłka pocztą z dostawą w ciągu 7-10 dni roboczych – 170 PLN / 35 EUR.

Klient ponosi koszty wysyłki oraz ewentualnego zwrotu towaru.

Klient ma prawo do zwrotu zakupionych rzeczy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Warunkiem koniecznym do zwrotu jest przesłanie nieużywanego i czystego produktu z załączonym dowodem zakupu i wypełnionym formularzem zwrotu.

Produkty należy odesłać postępując według wskazówek:

– wypełnić formularz reklamacji dostępny na stronie sklepu,

– spakować produkt/-y i odesłać przesyłką opłaconą z góry na poniższy adres:

Blue Fashion
ul. Krańcowa 134
97-500 Radomsko
z dopiskiem „ZWROT”

Zalecamy użycie oryginalnego opakowania w którym zamówienie zostało dostarczone lub innego kartonowego opakowania zapewniającego dostarczenie zwrotu w nieuszkodzonym stanie. W przypadku, gdy zwracana rzecz nie będzie w stanie do ponownej odsprzedaży, od kwoty zwrotu zostanie odjęta opłata za pralnię chemiczną. O naliczeniu opłaty Klient zostanie poinformowany indywidualnie poprzez wiadomość e-mail.

UWAGA: rzeczy zamawiane indywidualnie lub pod inne wymiary niż standardowo dostępne w sklepie internetowym nie podlegają zwrotowi.

Reklamację dotyczącą wad produktów można składać w ciągu dwóch lat od daty zakupu. Aby reklamować towary kupione w sklepie internetowym, klient powinien przygotować produkt oraz informacje, które pozwolą Sprzedawcy potwierdzić dokonanie zakupów – fakturę lub/i potwierdzenie zamówienia.

Produkty należy odesłać postępując według wskazówek:

– wypełnić formularz reklamacji dostępny na stronie sklepu,

– spakować produkt/-y i odesłać przesyłką opłaconą z góry na poniższy adres:

Blue Fashion
ul. Krańcowa 134
97-500 Radomsko
z dopiskiem „REKLAMACJA”

UWAGA: rzeczy zamawiane indywidualnie lub pod inne wymiary niż standardowo dostępne w sklepie internetowym nie podlegają reklamacji.

Polityka prywatności strony internetowej www.mintlabel.pl

Polityka prywatności i plików cookies opisuje zasady przechowywania i dostępu do informacji na Twoich urządzeniach z wykorzystaniem plików cookies i innych technologii w ramach strony internetowej www.mintlabel.pl realizowanych przez Fashion Time Magdalena Sącińska, ul. Krańcowa 134, 97-500 Radomsko.

Jeżeli chcesz się skontaktować z administratorem Twoich danych, napisz na adres e-mail: sklep@mintlabel.pl

Definicje
Na potrzeby niniejszej polityki prywatności, zachęcam Cię do zapoznania się z poniższymi pojęciami:
Administrator – Fashion Time Magdalena Sącińska, ul. Krańcowa 134, 97-500 Radomsko.
Cookies – oznacza dane informatyczne, w szczególności niewielkie pliki tekstowe, zapisywane i przechowywane na urządzeniach za pośrednictwem, których Użytkownik korzysta ze Strony.
Cookies Administratora – oznacza Cookies zamieszczane przez Administratora, związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną przez Administratora za pośrednictwem Strony.
Cookies Zewnętrzne – oznacza Cookies zamieszczane przez partnerów Administratora, za pośrednictwem Strony.
Strona – strona internetowa dostępna pod adresem www.mintlabel.pl
Dane osobowe
W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych, przysługują Ci następujące uprawnienia:
a. prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
b. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
c. prawo do przenoszenia danych,
d. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w określonym celu, jeżeli uprzednio wyraziłeś taką zgodę,
e. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z przetwarzaniem przeze mnie danych osobowych.

Powyższe uprawnienia możesz realizować zgodnie z zasadami opisanymi w art. 16 – 21 RODO, kontaktując się ze mną pod adresem: sklep@mintlabel.pl

Podanie przez Ciebie danych osobowych jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne, by złożyć zamówienie, skorzystać z reklamacji lub skontaktować się ze sklepem.

Dane przechowywane są w ramach:
a. formularza zamówienia,
b. korespondencji e-mailowej.

Dokładamy szczególnej staranności do poszanowania Twojej prywatności. Zostały podjęte wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych wymaganych przez przepisy o ochronie danych osobowych. Ponadto, dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione. Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na terytorium Unii Europejskiej.

Przetwarzanie danych osobowych zostało powierzone następującym podmiotom:
a. IM sp. z o.o. – w celu przechowywania danych na serwerze,
b. Joanna Reszka – w celu korzystania z usług zewnętrznego biura rachunkowego,
c. United Parcel Service, Inc – w celu realizacji dostaw zamówień,
d. wszystko pr – w celu obsługi korespondencji,
e. Paris+Hendzel Co. – w celu administracji stroną internetową sklepu,
f. Automattic Inc. – w celu zapewnienia możliwości korzystania z systemu wordpress.org,
g. PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. – w celu zapewnienia możliwości płatności internetowych .

Dane będą przetwarzane do upływu przedawnienia roszczeń z tytułu zawartej umowy, a wystawione faktury/paragony w ramach dokumentacji księgowej przez okres wymagany przez przepisy prawa.

Klient ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do złożenia zamówienia.

Zamówienia
Składając zamówienie, musisz podać swoje dane osobowe niezbędne do realizacji zamówienia, tj. imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i adres do dostawy zamówienia. Jeżeli podałeś wcześniej takie dane w swoim koncie użytkownika, to dane te zostaną automatycznie podstawione do formularza zamówienia, przy czym zawsze masz możliwość ich modyfikacji.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w zamówieniu jest wykonanie umowy.

Dane podane w formularzu zamówienia zostaną zapisane w bazie i będą w niej przechowywane do czasu przedawnienia roszczeń z tytułu zawartej umowy. Każde zamówienie odnotowywane jest jako odrębna pozycja w bazie. Oprócz danych osobowych odnotowywane są również szczegóły zamówienia takie jak data złożenia zamówienia, przedmiot i wartość zamówienia, wybrany sposób dostawy i płatności.

Kontakt e-mailowy
Kontaktując się ze sklepem za pośrednictwem poczty elektronicznej, w sposób naturalny przekazujesz mi swój adres e-mail jako adres nadawcy wiadomości. Ponadto, w treści wiadomości możesz zawrzeć również inne dane osobowe.

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w takim przypadku jest Twoja zgoda wynikająca z zainicjowania kontaktu.

Twoje dane osobowe przekazywane mi w ramach kontaktu e-mailowego przetwarzane są wyłącznie w celu obsługi Twojego zapytania. Treść korespondencji może podlegać archiwizacji.

Serwisy społecznościowe
Zapewniam możliwość korzystania z funkcji społecznościowych, takich jak subskrypcja profilu społecznościowego. Korzystanie z tych funkcji wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies administratorów serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Instagram.
Pliki cookies
Nie są zbierane w sposób automatyczny żadne informacje, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach Cookies. Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika przy ponownym połączeniu. Cookies są pobierane przy każdym „wejściu” i „wyjściu” z serwisu. Cookies nie służą do ustalania tożsamości użytkowników a jedynie ich urządzeń.

Podczas pierwszej wizyty na stronie wyświetlana jest Ci informacja na temat stosowania plików cookies. Zaakceptowanie i zamknięcie tej informacji oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z postanowieniami niniejszej polityki prywatności.

Pliki cookies można podzielić na własne oraz pochodzące od podmiotów trzecich. Jeżeli
chodzi o cookies własne, wykorzystuję je w celu prawidłowego działania strony.

Strona, na której jesteś wykorzystuje funkcje zapewniane przez podmioty trzecie, co wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies pochodzących od podmiotów trzecich. Wykorzystanie tego rodzaju plików cookies zostało opisane poniżej.

Pliki cookies wykorzystywane są do śledzenia statystyk strony, takich jak liczba osób odwiedzających, rodzaj systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej wykorzystywanej do przeglądania strony, czas spędzony na stronie, odwiedzone podstrony etc. Korzystam w tym zakresie z narzędzia Google Analytics. Zbierane w tym zakresie informacje są całkowicie anonimowe i nie pozwalają na Twoją identyfikację. W tym celu wykorzystywane są pliki cookies firmy Google LLC dotyczące usługi Google Analytics. Korzystanie z usług Google Analytics wiąże się z zaimplementowaniem w kodzie mojej strony udostępnionego przez Google kodu śledzącego (tzw. tracking code). Kod ten bazuje na plikach cookies, ale może wykorzystywać również inne technologie śledzące.

Każdy użytkownik może nie wyrazić zgody na umieszczanie plików typu cookies na jego urządzeniu końcowym. W tym celu należy skorzystać z opcji wyłączenia pobierania i przechowywania plików typu cookies w przeglądarce internetowej. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem www.wszystkoociasteczkach.pl lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

Logi serwera
Korzystanie ze strony wiąże się z przesyłaniem zapytań do serwera, na którym przechowywana jest strona. Każde zapytanie skierowane do serwera zapisywane jest w logach serwera.

Logi obejmują m.in. Twój adres IP, datę i czas serwera, informacje o przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym z jakiego korzystasz. Logi zapisywane i przechowywane są na serwerze.

Dane zapisane w logach serwera nie są kojarzone z konkretnymi osobami korzystającymi ze serwisu i nie są wykorzystywane przeze mnie w celu Twojej identyfikacji.

Logi serwera stanowią wyłącznie materiał pomocniczy służący do administrowania stroną a ich zawartość nie jest ujawniana nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem

Zaloguj Się

Zaloguj Się aby zobaczyć Twoją listę życzeń i zapisać produkty